Jak zmienić nazwę fanpage? - Łukasz Hodorowicz
pozostały min
Trzymam Cię za rękę. Jesteśmy tu: Strona główna Blog Artykuł
kategoria: Social Media
Czas czytania: 2 min
Poziom trudności:

Jak zmienić nazwę fanpage?

To pytanie, które pojawia się często przy okazji zmiany formy prawnej firmy lub kiedy przedsiębiorstwo zostaje włączone, na przykład do grupy sprzedażowej. Czy możliwa jest zmiana nazwy fanpage’u na Facebooku? – tak,  można to zrobić na dwa sposoby.

Pamiętaj, że nazwę fanpage możesz zmienić tylko jeśli jesteś administratorem strony. Zatem zanim przejdziesz do kolejnego kroku upewnij się, że zostały Ci przydzielone odpowiednie uprawnienia. Nazwy profilu nie zmienisz jako redaktor!

Jeśli Twój fanpage ma mniej niż 200 fanów, zmiana jego nazwy jest banalnie prosta. Należy w tym celu wejść w jego ustawienia i odszukać odpowiednią opcję. Krop po kroku robi się to tak:

  1. Otwórz główną stronę swojego fanpage.
  2. Z lewej strony wybierz zakładkę INFORMACJE.
  3. W polu NAZWA kliknij EDYTUJ.

Nowa nazwa dla profilu powinna być zgodna z wytycznymi Facebooka. Pamiętać powinieneś przede wszystkim o tym, że nazwa nie może zawierać słów i nazw własnych związanych z Facebookiem.

Na pewno nie uda Ci się zawrzeć w nazwie słów takich jak Facebook lub like. Co ciekawe, nie możesz również wykorzystać słowa „oficjalna”. Facebook kategorycznie zabrania używać słów obraźliwych oraz takich, które mogą  wprowadzać w błąd użytkowników wykorzystując nazwy niezgodne z faktyczną nazwą firmy.

Ustalając nową nazwę profilu zwróć szczególną uwagę na poprawny zapis. Jeśli popełnisz błąd, a zmiana zostanie zaakceptowana, kolejną zmianę będziesz mógł zainicjować dopiero po 7 dniach.

Ważne: Kiedy zmienisz nazwę fanpage Twoi fani otrzymają powiadomienie. Zbyt częste zmiany mogą doprowadzić do masowych cofnięć polubień!

Po wysłaniu prośby o zmianę zostaniesz poinformowany, że Facebook ma 3 dni na rozpatrzenie Twojej prośby. Najczęściej odpowiedź otrzymasz w ciągu kilku godzin. Jeśli nazwa fanpage nie ulegnie zmianie w ciągu kilku dni, sprawdź powiadomienia. W uzasadnieniu powinny znaleźć się wskazówki, dlaczego zmiana nie mogła zostać zatwierdzona.

Co w sytuacji kiedy Twój fanpage ma więcej niż 200 fanów?

Powyższy sposób może nie zadziałać.  Jeśli zebrałeś na swoim profilu większą ilość polubień,  nie martw się,  jest sposób aby to obejść. Jednak będzie on wymagał kontaktu z Facebookiem za pomocą formularza.

  1. W tym celu wejdź na https://facebook.com/business i wybierz POMOC w prawym, górnym rogu.
  2. W dolnej części strony kliknij „wyślij email”.
  3. W formularzu wybierz odpowiedni temat strony -> zmiana nazwy strony.
  4. W kolejnych krokach formularza zaznacz odpowiednie opcje (zapoznaj się z zasadami).
  5. W formularzu uzasadnij krótko powód zmian.

W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że nie będziesz miał dostępu do wspomnianego formularza. Aby go odblokować musisz zalogować się do Managera Firm i uruchomić pierwszą kampanię reklamową na Facebooku. Ciekawe prawda? Facebook każe najpierw wydać pieniądze, a dopiero potem pozwoli Ci zmienić nazwę. Jak widać Mark Zuckerberg woli tych użytkowników, którzy płacą.

Nie przejmuj się, Twoja reklama nie musi być droga. Wystarczy, że stworzysz kampanię za minimalną dzienną kwotę – 2zł. Najważniejsze, abyś stworzył kampanię i aby została ona uruchomiona.


Tym samym stałeś się użytkownikiem biznesowym, których Facebook traktuje priorytetowo i zostanie Ci wkrótce (maksymalnie kilka godzin) przyznany dostęp do formularza oraz do innych kanałów kontaktu z obsługą techniczną.


Jak widzisz zmiana nazwy fanpage jest możliwa i chociaż w niektórych przypadkach może być utrudniona, to krok po kroku można sobie z nią poradzić.


Zatem powodzenia i do dzieła!

Podobało Ci się? Mam więcej.
Sprawdź też inne artykuły..
Łukasz Hodorowicz - Blog | Podcast | Newsletter o marketingu

Pomagam firmom osiągnąć sukces, tworząc skuteczny marketing. Jestem tu, bo wierzę, że każda firma może stać się wielka. Musi tylko nauczyć się, jak robić marketing, który działa. I uważam, że świat był smutny, zanim pojawił się serial PRZYJACIELE.

Potrzebujesz marketingowego wsparcia?

Porozmawiajmy. Bez zobowiązań.
Powiem Ci co mogę zrobić dla Ciebie i Twojej firmy.

🕰️ Chcesz mieć więcej czasu dla siebie? 🕰️
Dołącz do darmowego kursu "Produktywność w 6 dni".

X